Willard High honor roll

WILLARD HIGH Honor Roll
Norwalk Reflector Staff
Jul 25, 2010

 

WILLARD HIGH

Honor Roll

*Denotes all As

Grade 9: Cody Aicholz, Vivina Andrade, Jennifer Arnold, *Haley Bergman, *Michael Blaisdell, Brinadee Bratcher, *Ashley Chandler, Cameron Cok, Victoria Combs, Kayla Coppersmith, *Elizabeth Cuevas, Alysun Daniel, Megan Deaner, Eric Devlin, Bethany Dove, Malenia Durr, Valeris Feasel, Alberto Flores, Elizabeth Fried, Whitney Gibson, Dulce Gonzalez, Zachary Haldeman, Caroline Hamilton, Branden Hicks, Ashley Holmes, Abigail Holthouse, Ashley Huerta, Michael Jones, Kody Kidd, Bronson Lillo, Joseph Loar, McKenzie Maudsley, Sarah McCormack, Taylor Miller, Monica Neva, Victoria Newman, Hannah Newmyer, Kyle Niedermeier, *Desiree Nino, Alyssa Opatken, *Nichole Overmyer, Devin Paxton, Meyli Perez, Sarah Phillips, *Racheal Pitsinger, Ryan Polachek, Alexandra Predmore, Aaron Rees, Delia Regalado, Nicole Rosso, *Allison Ryman, Adreanna Saavdra, Kaitlyn Schrader, Derek Smith, Brett Steffenhagen, Kurtis Steinmetz, Kate Thornton, Elisha Velasco, Luke Wiers, Releigh Wiers, Leandra Wright.

Grade 10: Alexander Bauer, Samantha Beverly, Cory Boone, Benjamin Borgelt, Brendon Bower, *Laura Brubaker, *Stephen Chandler, *Cindy Cheng, Erika Chuburko, Calissa Cofer, Briona Compton, Luke Copley, Katelyn Danhoff, Erika DeWitt, *Cameron Ebert, Paige Elmlinger, *Nicole Fluharty, Marah Foor, Cody Frasure, *Ashton Garner, Zachary Goines, Luke Griffith, *Chase Harter, Cara Hartman, Carter Holthouse, Katherine Holthouse, *Jessica Knoll, *Emily Laferty, *Carla Luevano, Kyle McKelvey, Elizabeth Moore, Benjamin Petrie, *Briana Predmore, Claire Regan, Danielle Rohrbach, *Chelsea Sage, Austin Schaffer, *Molly Schaffer, Melanie Schrader, Olivia Sherck, *Anderson Showman, Jacy Smith, *Kyle Southard, Erika Summers, Briana Vasquez, Zachary Veletean, *Zack Weilnau, Samantha Westmoreland.

Grade 11: Jessica Batrez (PCTC), Stephanie Beamer (PCTC), Cody Carpenter (PCTC), *Amy Chase, Adam Cok, *Logan Coy, Elizabeth Courtright, Ian Craven (PCTC), Brianda Cuevas, Kelsey Daniel,  Jacob Dellinger (PCTC), Kyle Deppen (PCTC), Joshua Dille, *Alison Doughty, Ethan Ehrman, Alexander Elmlinger, Kathryn Fuller, *Kyleigh Gahr, Kelley Gifford, Jeffrey Goines, Aeronica  Hamilton (PCTC), *Meredith Hamilton, Alexander Heffner, Beth Hicks, *Elizabeth Holmer, Patrick Johnson, Abigail Jones (PCTC), Brittany Kilgore, Lyia Kocher, *Justin Lake, Autumn Lewis, William Linville, Christina Newsome (PCTC), Michael Osborne, *Shanise Ousley (PCTC), *Christina Rees, Josh Roth (PCTC), Vera Saiter, Tyler Secor, Scott Smit (PCTC), Brock Sokevitz, Shannon Spayde, Alex Steinmetz, *Kaitlin Steinmetz, Anna Stephens, Stephanie Templeman, Morgan Vanderpool.

Grade 12: Blanca Andrade (PCTC), Kelli Bogner, *Kailey Buurma, *Rogelio Castillo (PCTC), David Caudill (PCTC), Christen Chaffins, *Emily Cok, Jacob Copley, *Kevin Deidrick, Audra Dewey, Marcia Gase, Casey Hacker, Kimberly Harvey, Mitchell Holthouse, *Jake King, Ashley Lydy, Danielle Martin, Angela Moll (PCTC), Jill Ousley (PCTC), Carissa Painter, *Kasey Peeler, Brooke Pfefferle, Victoria Predmore, Robyn Robertson, Cody Rogers, Keith Rowe, Terra Shepherd (PCTC), Nicole Silva, Joy Sizemore, Nicole Steffenhagen, *Michael Swartzmiller, *Zachary Thornton, Megan Tuttle, Randall Wade, Kurt Walker (PCTC), Sierra Waters, Eva Weik, Sarah Wiers, Cora Zeigler.

Merit Roll

Grade 9: Kandace Adams, Matthew Belmares, De’Neica Boyd, Mark Bradford, Ka’reena Brown, Jessica Caldwell, Matthew Caldwell, Mary Cooper, Gabriela Cuevas, Macy Deaner, Eric Donnamiller, Jalen Douglas, Taylor Endsley, Taylor Felty, Hannah Garlough, Daniell Gayheart, Brooke Giles, Justice Gonzales, Tyler Hall, Christopher Kessler, Dylan Krause, Timothy Lindsey, Dustin Lykins, Danielle Messer, Kaitlin Montoney, Luis Muniz, Eva Ream, Jaime Riechman, Wyatt Shupp, Nikki Sims, Tyler Slessman, Colin Smith, Lauren Smith, Nathaniel Storts, Kyle Tackett, Thomas Tuttle, Deanna Valle, Casey Weltin, Brittany Wilson, William Winiarski, Samuel Worcster, Jacob Wright.

Grade 10: Joseph Bogner, Dylan Bohach, David Caldwell, Amber Christie, Brandon Cochran, Megan Coder, Alan Coombs, Eric Danhoff, Tanesha, Davis, Dayna Goodsite, Ashley Henry, Brittany Holbrook, Arial, Huff, Korey Johnson, Kaleb Kidd, DJ Cory Leininger, Brittany Linville, Devin McCallister, Rachael McConnell, C’ara McCormack, Nelson Merino, Courtney Milliron, Kaeleigh Owens, Mariah Polacheck, Nicholas Popa, Melissa Ruiz, Jonathan Schloemer, Melissa Shepherd, Emily Shepherd, Robyn Shirey, Alexis Slater, Justin Tarr, Nicole Zeigler.

Grade 11: Renee Abston, Cutrtis Baker, Derek Beverly (PCTC), Emma Beverly (PCTC), Lindsay Bogner, Lucas Bogner, Leah Craven (PCTC), Leanna Daugherty (PCTC), Juan Delapaz (PCTC), Christian Felty, Dustin Frank (PCTC), Cayla Gardner, Lucas Gerber, Christopher Gibson, Zachary Glorioso (PCTC), Cofy Gowitzka, Samantha Kamann, Desirae Keaton, Kyle Keesy, Adam Krause, David Lopez, Desiree Marti (PCTC), Andrew Montgomery (PCTC), Marra Montgomery, Morgan Mull, Briston Mullins (PCTC), Alyssa Nenzoski, Gregory Riemersma, Adam Ryman, Nestor Salazar (PCTC), Cassandra Smith (PCTC), Molly Smith, Andrew Van Pelt, Luis Velasco, Brandon Walcher, Aundrea White, Tabitha Wilhelm, Heather Wright (PCTC), Lucas Zidarin.

Grade 12: Brooke Barnett, Nathan Benich, Megan Burkhalter, Jacob Buss, Heather Chaffee (PCTC), Alma Cuevas, Charles Davis, Megan Day, Erica Dille, Lilia Escalon, Jacquelyn Faulkner (PCTC), Alex Gunaris, Bandon Kamann, Jeremy Keene (PCTC), Hilary Kooken, Ryan Laferty (PCTC), Richcard Lane, Joseph Leitz, Kyle McCormack, Matthew Mahl (PCTC), Heather Montgomery, Sylvester Nino, Brock Nuhfer (PCTC), Douglas Opatken, Aaron Perez (PCTC), Priscilla Perez (PCTC), Kelsey Perry, Randall Philbrick (PCTC), Daniel Phillips, Jaclyn Phillips, Wesley Popa, Jacob Reed, David Rees, Stephanie Reiderman, Matthew Rosso, Emily Schloemer, Kaleb Secor, Adam Sexton (PCTC), Keifer Sherck (PCTC), Craig Smith (PCTC), Joshua Stephens, Christopher Summers (PCTC), Ariel Tarr, Hannah Taylor (PCTC), Christopher Wallace.